Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
2022-ben sem maradtunk nemzetközi egyetemi rangsorok nélkül. Bár a legtöbb lista alapján az ELTE érte el a legtöbb eredményt, a vidéki egyetemek is előkelő helyeken szerepelnek - elhoztuk az összes eredményt az elmúlt évből.
Hetvennégy helyet javítva a világ 517. legjobb egyeteme lett a CWUR 2022/23-as értékelése szerint az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE), ezzel a világ legjobb felsőoktatási intézményeinek legfelső 2,7%-ában szerepel.
Tíz helyet javított az eredményén a Semmelweis Egyetem, amely a Quacquarelli Symonds (QS) idei, élet- és orvostudományi rangsorán a 262. helyen végzett.
Mérnöki-technológiai tudományokban világszinten a 211., a gépészmérnöki, az építő- és építészmérnöki képzések rangsoraiban a legjobb 200 közé került a BME.
Több egyetemen indul óvodapedagógus, gyógypedagógus vagy tanító szak. De vajon melyik felsőoktatási intézményben tanulnak a legjobb teljesítményű diákok? Kiderül a következő rangsorokból.
Megvan, melyik egyetem vezeti a HVG 2022-es felsőoktatási rangsorát, utánajártunk, milyen eszközökkel harcolnak a tanárhiány ellen az egyetemek, és azt is megnéztük, miért jelenthet menekülőutat a felsőoktatási szakképzés azoknak a diákoknak, akik nem érzik magukat elég felkészültnek ahhoz, hogy emelt szintű érettségit tegyenek. És persze járványügyi cikkekből sem volt hiány a héten, az ADOM Diákmozgalom például petíciót indított azért, hogy maguk az iskolák dönthessenek az online oktatás elrendeléséről. A hét hírei.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem vezeti a HVG 2022-es felsőoktatási rangsorát, az intézmény az oktatói és a hallgatói teljesítmény alapján összeállított részrangsorban is az első helyet szerezte meg. A második helyen – akárcsak tavaly – a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem áll, idén azonban holtversenyben a Szegedi Tudományegyetemmel.
A Round University Ranking (RUR) friss bölcsészet- és társadalomtudományi szakterületi rangsorára is felkerült a Szegedi Tudományegyetem, amely egy év alatt nagyot javított eredményén. A moszkvai szervezet két rangsorán a CEU, az ELTE, a Semmelweis Egyetem és a Debreceni Egyetem is szerepel.
Nagyot javított tavalyi helyezésén a Semmelweis Egyetem a Times Higher Education (THE) legfrissebb szakterületi rangsorában. Az orvos- és egészségtudomány területen a világ legjobb kétszáz felsőoktatási intézménye közé került, míg az élettudományokban a legjobb háromszázban végzett.